Seventeenth Lok Sabha
Members Bioprofile

May, 2014 Elected to 16th Lok Sabha
1 Sep. 2014 onwards Member, Committee on Absence of Members from the Sittings of the House
Member, Consultative Committee, Ministry of Communications and Information Technology
1 Sept. 2017 - 2 Nov. 2017 Member, Standing Committee on Social Justice and Empowerment
3 Nov. 2017 onwards Member, Standing Committee on Chemicals and Fertilizers




Developed and Hosted by National Informatics Centre (NIC)
Content on this website is published, managed & maintained by Software Unit, Computer (HW & SW) Management. Branch, Lok Sabha Secretariat