Seventeenth Lok Sabha
Members Bioprofile

May 2014 Elected to 16th Lok Sabha
1 Sep. 2014 onwards Member, Standing Committee on Industry
Member, Consultative Committee, Ministry of Communications and Information Technology
1 May 2017 - 30 April 2018 Member, Committee on Public Undertakings




Developed and Hosted by National Informatics Centre (NIC)
Content on this website is published, managed & maintained by Software Unit, Computer (HW & SW) Management. Branch, Lok Sabha Secretariat