Seventeenth Lok Sabha
Members Bioprofile

May, 2014 Elected to 16th Lok Sabha
1 Sept. 2014 - 31 Aug. 2018 Member, Standing Committee on Commerce
Member, Consultative Committee, Ministry of Petroleum and Natural Gas
27 April 2015 onwards Member, Railway Convention Committee (R.C.C.)
1 Sept. 2018 onwards Member, Standing Committee on Health and Family Welfare




Developed and Hosted by National Informatics Centre (NIC)
Content on this website is published, managed & maintained by Software Unit, Computer (HW & SW) Management. Branch, Lok Sabha Secretariat