Seventeenth Lok Sabha
Members Bioprofile

May 2014 Elected to 16th Lok Sabha
1 Sept. 2014 -31 Aug. 2018 Member, Standing Committee on Human Resource Development
Member, Consultative Committee, Ministry of Finance and Corporate Affairs
1 Sept. 2018 onwards Chairperson, Standing Committee on Coal and Steel




Developed and Hosted by National Informatics Centre (NIC)
Content on this website is published, managed & maintained by Software Unit, Computer (HW & SW) Management. Branch, Lok Sabha Secretariat