Seventeenth Lok Sabha
Members Bioprofile

May, 2014 Elected to 16th Lok Sabha
1 Sep. 2014 - 31 Aug. 2016 Member, Standing Committee on Social Justice and Empowerment
Sep. 2014 Member, Consultative Committee, Ministry of Road Transport and Highways and Shipping
1 Sep. 2016 onwards Member, Standing Committee on Human Resource Development




Developed and Hosted by National Informatics Centre (NIC)
Content on this website is published, managed & maintained by Software Unit, Computer (HW & SW) Management. Branch, Lok Sabha Secretariat